Sportolási lehetőségek – DSE

A somogyudvarhelyi Arany János Általános Iskola diáksport tevékenységének összefogására és segítésére, valamint a falu lakosainak szabadidős sporttevékenysége előmozdítására – a helyes és egészséges életmódra nevelés érdekében 2003. őszén létrehozta a Somogyudvarhelyi Diáksport Egyesületet.

Az egyesület öt szakosztállyal – labdarúgó, kézi- és kosárlabda, aerobic és életmód, asztalitenisz, kerékpár – megkezdte működését.

A gyerekek és a felnőttek folyamatosan sportolnak, s a DSE évek multával átvette az iskolai sportkör működésének szervezését is.

Az egyesület célja a gyerekek mozgásszegény életmódjából fakadó hátrányok csökkentése és a tehetséges gyerekek felkarolása.

Ennek köszönhetően a szakosztályok működésén túl 2005 óta heti rendszerességgel szervezünk úszásoktatást kezdő és haladó csoporttal.

Téli időszakban tornatermet bérelünk a szomszédos településen.

Munkánkról röviden:
A labdarúgóink részt vesznek a Csurgó város által szervezett körzeti labdarúgó tornákon, a diákolimpián, a Góliát-McDonald’s fordulóin, és az MLSZ-NUSI programon.

A kisiskolák labdarúgó bajnokságán körzeti fordulóját mi rendeztük s a döntőbe kerülve kijutottunk a megyei döntőre, ahol az elődöntőig jutottunk.

A helyi atlétika versenyeken túl bekapcsolódunk a diákolimpia küzdelmeibe is.

Kerékpárosaink a segesdi kerékpáros ügyességi versenyen csapatban és egyéniben is a 3. helyet szerezték meg.

Iskolánk tornatermében heti rendszerességgel aerobikoznak a lányok, asszonyok.

Tudásukból a községünk falunapján adtak egy kis ízelítőt.

Pingpongosaink egyelőre tömegsport szinten dolgoznak, de tervezzük a megmérettetést más egyesületekkel is.

Egyesületünk évek óta szervez nyári táborokat, pl: Döbröce, nagykanizsai sporttábor, Pécsvárad.

Idén a Bakonyba megyünk.

Mindez, persze nem valósult volna meg mozgásszerető gyerekek, áldozatkész pedagógusok munkája nélkül.

Nélkülözhetetlen volt még az iskola és az önkormányzat támogatása is.