Napközi, tanulószoba

Iskolánkban 3 napközis csoport működik:

1. napközis csoport: tanuló 1.-3. osztályosok

2. napközis csoport: tanuló 2.-4. osztályosok

3. napközis csoport: tanuló 5.-6. osztályosok

A tanulók felügyelete a tanórák befejezésekor kezdődik.

A tanóra, a másnapra való felkészülés mindkét csoportban 14 órakor indul.

A tanulók 16.00 órakor mehetnek haza a bejárók kivételével, akik számára a 15.30-as uzsonna egyúttal a buszhoz indulás időpontja is.

A délelőtti tanítás és a napközis tanóra kezdete között a gyerekek lehetőség szerint a szabadban tartózkodnak, játékkal, sporttal, beszélgetéssel kapcsolódnak ki, pihennek kicsit a másnapra történő felkészülés megkezdése előtt.

A napközis csoportban az írásbeli házi feladatok minőségi, mennyiségi ellenőrzése történik.

A szabadidős tevékenységek közt gyakran szerepelnek udvari és labdajátékok , alkalmanként séta a faluban.

Játszóházat évente két alkalommal szerveznek.

Karácsony előtt fenyő asztali díszeket , mézeskalácsot , karácsonyfa díszeket készítenek.

Húsvétkor tojásfestés , tojástartó kosárka , illetve valamilyen sütemény elkészítésével hangolódnak az ünnepre.