Krónika

december 2017

Mikulás

december 6th, 2017|

December 6-án délelőtt megérkezett a Mikulás. Minden osztályt meglátogatott , a gyerekeknek ajándékot is hozott. Délután jó hangulatú Mikulás bulival múlatták az időt.

Advent Budapesten

december 5th, 2017|

Iskolánk 33 tanulója vett részt a budapesti kiránduláson. A  nevezetes épületeket városnéző busszal utazva tekintették meg. A Lurdy házban egy kis mozizás következett. Sétáltak a Budai Vár környékén, majd a Hadtörténeti Múzeum kiállítását látogatták meg. Élményekkel gazdagodva tértek haza. További képek : https://photos.google.com/share/AF1QipNjHPrgy-mUO3tQs_VpKF2VA7mPHbu5aCCsoQxvxp2RStKcgLL4OPiGX4csmwvr9Q?key=blZlNmFDV3BJNUs4cDRRaVRIajNxTUE0TGE4cHl3

november 2017

Márton nap

november 28th, 2017|

Somogyudvarhely Község Önkormányzata és a Visegrádi Szent György Lovagrend által szervezett Márton napon iskolánk tanulói is részt vettek. A kézműves foglalkozáson libalámpást készítettek , majd az énekkar katonadalokat énekelt . Az I. világháborúban elesett hősökre néhány verssel emlékeztünk , utána részt vettünk az emlékmű megkoszorúzásán .

Szövegértési verseny

november 12th, 2017|

A szövegértési verseny eredményei :

3.o. :

1. Zikollaj Dzsesszika
  2. Kiss Ádám András

4.o. :

1. Lőczi Simon János
  2. Ginter Nikol Vivien
  3. Kaluber Bálint Nándor

5.o. :

1. Szép Emese Mária
  2. Faragó Katinka

6.o. :

1. Németh Kitti
  2.  Szép Kincső Márta
  3. Pápics Kíra

október 2017

Tök jó buli

október 27th, 2017|

Az őszi szünet előtt egy kis bulit rendeztünk a gyerekek kívánsága szerint. Lehetett színezni , csocsózni , bátorság-próbán helytállni , táncolni. Kedvencük az újságos tánc és a limbó sem maradhatott el.

Tökfaragás

október 25th, 2017|

Idén is nagyon sok szép alkotás született. Köszönet érte a gyerekeknek és a szülőknek !

Október 23.

október 23rd, 2017|

Ünnepi megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc 61. évfordulóján.

Pályaorientációs nap

október 19th, 2017|

A pályaorientációs nap keretében a Dráva Völgye Gimnázium középrigóci intézményében tettünk látogatást. Megismerkedhettünk az erdészek , a fakitermelők , a vadászok , méhészek , természetvédők munkájával. Utaztunk traktoron, láttunk láncfűrészt munka közben , megtudtuk , hogy miért fontos a fakitermelésnél a védőfelszerelés. A vadászok trófeáit is megnézhettük , kipróbáltuk az íjat és interaktív táblára pisztollyal vagy puskával is lőhettünk . Mozgó célpontokat kellett eltalálni.Az erdőben sok gombát felismertünk , a legveszélyesebbeket meg is jegyeztük . Majd talajmintát vettünk , sőt még a mintagödörbe is lemásztunk. A Sefag Zrt sátrában azt is láthattuk , hogy mennyi minden készül fából .Védett állatokról is esett szó , és a madáretetés fontosságáról . Végül a gyógynövények szerepéről is hallhattunk , majd kirándulásunk a méhészek munkájának megismerésével ért véget. Finom volt a méz , melyet megkóstoltunk.

Tanulmányi séta 2. és 6. osztály

október 16th, 2017|

Környezetismeret illetve természetismeret órán tanulmányi sétán ismerkedtek meg a gyerekek az erdő élővilágával. A Duna-Dráva Nemzeti Parkban tett látogatás alkalmával Mezei Ervin mutatta be a védett növényeket és állatokat.

Október 6.

október 15th, 2017|

Az aradi vértanúkra emlékeztünk , akiket az 1848–49-es szabadságharc leverése után Aradon kivégeztek.

Papírgyűjtés

október 15th, 2017|

Október első hetében a környezettudatosság jegyében papírgyűjtést szerveztünk. Mindenki lelkesen dolgozott.

A zene világnapja

október 15th, 2017|

A zene világnapja alkalmából az iskola énekkara egy népdalcsokorral örvendeztetett meg bennünket .

szeptember 2017

Közösségépítő nap

szeptember 15th, 2017|

Szeptember 8-án ismét megrendeztük az immár hagyományos közösségépítő napunkat. Közös séta , sportversenyek kovácsolták össze a tanulókat.

augusztus 2017

február 2017

Február

február 28th, 2017|

9-én versmondó versenyt rendeztünk.

Az alsó tagozaton 2 csoportban történt az értékelés.

Az 1-2. osztályból:

1. helyezett Zikollaj Dzsesszika

2. helyezett Csik Izabella és Mata Jázmin

3. helyezett Horváth Ákos és Kolics Lili lett.

A 3-4. osztályból:

1. helyezett Cs. Kovács Márton

2. helyezett Kálmán Patrik és Csonka Emma

3. helyezett Lőczi Simon és Faragó Katinka lett.

A felső tagozatosaink közül:

1. helyezett Szép Kincső (5.o.)

2. helyezett Tanai Marcell (6.o.)

3. helyezett Mezei Richárd (5.o.) lett.

január 2017

Január

január 31st, 2017|

20-án véget ért az első félév.

30-án félévi nevelőtestületi értekezletet tartottunk.

december 2016

December

december 31st, 2016|

6-án Mikulás napot tartottunk, melynek keretében a délelőtt folyamán a testvérosztályok saját készítésű ajándékokkal lepték meg egymást, majd megérkezett a Télapó is.

Délután a buli jó hangulatban telt, volt csocsó verseny, seprűs tánc és limbó is.

8-án felsős szépolvasási versenyt tartottunk.

1. helyezett Németh Kitti (5.0.)

2. helyezett Pápics Kíra (5.0.)

3. helyezett Horváth Letti (6.o.)

14-én Karácsonyi filmvetítés volt a művelődési házban.

21-én a Mindenki karácsonya esten iskolánk 38 tanulója szerepelt a műsorban.

november 2016

November

november 30th, 2016|

16-án szövegértési versenyt rendeztünk 3-6. osztályosok számára.

A 3. osztályban:

1. helyezett Kaluber Bálint

2. helyezett Lőczi Simon

3. helyezett Ginter Nikol lett.

A 4. osztályban:

1. helyezett Csonka Emma

2. helyezett Füzesi Kinga

3. helyezett Cs. Kovács Márton lett.

Az 5. osztályban:

1. helyezett Szép Kincső

2. helyezett Mezei Richárd lett.

A 6. osztályban:

1. helyezést ért el Mészáros Lili.

23-án volt a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny.

Az 5. osztályban:

1. helyezett Mezei Richárd

2. helyezett Németh Kitti lett.

A 6. osztályban:

1. helyezett Tanai Marcell lett.

Load More Posts